free bootstrap template

Niečo o nás

Rodinný dvor HoneyBee

sa zameriava na chov včelstiev s veľkým dôrazom na ich prirodzené potreby. Dôkladne poznáme cestu, ktorá stojí za kvalitným včelím produktom. Preto sa snažíme zaobchádzať s nimi čo najšetrnejšie, aby sa ich kvalita a výživová hodnota zachovala v maximálnej možnej miere.  

Malá rodinné včelárske gazdovstvo sa nachádza v podhorskom prostredí Nizkych Tatier v obci Pavčina Lehota. Včelstvá máme umiestnené v tomto rázovitom liptovskom prostredí. Ponúka nám znášku z ovocných drevín, kvetov horských lúk, lipy, maliny, mäty, repky olejnej. Ojedinele sa vyskytne znáška medovicová (takzvaný tmavý horský med) či z brusnicovitých rastlín. Nezameriavame sa na produkciu jednodruhových medov, preto majú naše medy charakter kombinácie vytvorenej z týchto zdrojov. Vždy podľa termínu medobrania. Rodina Nábělkových, naši švagrovci, dopĺňajú sortiment predaja o medy, ktoré nie sú dostupné v podhorskej oblasti. Jedná sa najmä o med agátový a niekedy aj med zo zmiešanej agátovo medovicovej znášky. Mirka spolu s našou babkou Máriou sa starajú o to aby Vás pri návšteve čakali pekne ozdobené a chutné medovníčky. Každý medovník je ručne zdobený a každý je iný, originálny. Včelársku farmu v Pavčinej Lehote je vhodné navštíviť aj s deťmi, nakoľko je tu veľká luka, poník Black, bylinková aj zeleninová záhradka, malá zbierka historickej poľnohospodárskej techniky a v letnom období sa môžu deti vytešiť aj s králikmi. Tešíme sa na Vašu návštevu. 

Niečo z našej histórie

Mobirise

Náš záujem k prírode neformovali od malička včely. Niektorí z Vás nás možno poznajú z čias keď sme chovali kone. Na Pony farme, ako sme sa v minulosti volali, sa povozilo či dokonca naučilo jazdiť na koni nejedno dieťa. Veľmi nás teší, že aj dnes sa po rokoch vracajú naši bývalí jazdci. Dnes sú to už dospelí ľudia, často krát rodičia, ktorí by radi povozili svoje ratolesti tak, ako si to pametajú zo svojich detských zážitkov. 

Peja, Isu, Montyho ani starého Blacka dnes už na dvore nenájdete. Gazdovský dvor je tu však aj naďalej. Navštívite nás a pri tej príležitosti,  Vám priblížime náš nový, včelársky život a ponúkneme Vás niečim medovým podľa Vášho výberu.  

Mobirise
Adresa

Pavčina Lehota 130
031 01  Liptovský Mikuláš

Kontakt

Email: honeybee@honeybee.sk
Phone: +421 949 478 618
Phone: +421 949 478 519