free bootstrap builder

Sezónna ponuka medu


Včelí med odzrkadľuje charakter regiónu, krajiny z ktorej pochádza. Svojim zložením je každý rok iný, čo je spôsobené súhrou nektarodajnosti rôznych rastlín a počasím vhodným pre znášku nektáru práve v období kvitnutia týchto rastlín. Jeho množstvo je závislé na množstve tvoreného nektáru alebo medovice, na počasí a tiež na sile včelstva - početnosti populácie včiel v úli. Preto je každý rok iný med a v rôznom množstve. Niektoré roky sú bohatšie, iné chudobnejšie.
Preto je pri jednotlivých medoch danej sezóny vždy uvedená jeho dostupnosť. Ak je Váš obľúbený med už vypredaný, žiaľ musíte počkať až do nasledujúcej znášky. Alebo práve nastal čas vyskúšať iný druh medu. Pre prípad, že si chcete nakombinovať viac chutí medu, sme pre Vás pripravili aj menšie, 400 g balenia. Veríme, že si z ponuky vyberiete a tešíme sa na Vašu návštevu v drevenici.


Medy zo sezóny 2020

Mobirise

Jarný med

Tento med je z jarných kvetov a ovocných stromov zo sadov v oblasti Veľký Krtíš. Včelstvá v tejto lokalite nemali v dolete repku a tak je charakter tohto medu doplnený znáškou včiel z agátu. 

950 g Vypredané
400 g Vypredané

Mobirise

Agátový med

Pre spotrebiteľa je tento med známy najmä svojimi typickými vlastnosťami. Dlho zostáva v tekutom stave a je priehľadný so slabožltým nádychom. Je menej aromatický a jeho chuť nie je príliš výrazná, preto ho s obľubou používame do marinád ale aj ako sladidlo do kávy či bylinkového čaju. Pôvod medu je región Veľkého Krtíša.

950 g Vypredané
400 g Vypredané

Mobirise

Pastovaný med 

Je to med vytáčaný začiatkom júla 2019. Obsahuje preto znášku tak z ovocných stromov ako aj z repky olejnej a kvetov lúk a pasienkov. Nakoľko tento med rád rýchlo kryštalizuje v záujme zachovania všetkých biologicky aktívnych látok a tiež preto, aby sa dobre natieral, sme ho pre Vás napastovali. Pozostatok po prasknutých vzduchových bublinkách na povrchu medu, ktorý je viditeľný po otvorení pohára vzniká procesom plnenia pastovaného medu a nie je závadou.

950 g Vypredané
400 g Vypredané

Mobirise

Lesný kvetový med

Je to med zo včelnice z podhorskej liptovskej obce Pavčina Lehota. Jedná o medobranie koncom júla, preto má tento med v sebe zahrnutú znášku z kvetov lipy, kvetov podhorských lúk a horských čistín, a tiež časť medovicovej znášky (lipa, smrek). 

950 g Vypredané
400 g Vypredané

Adresa

Pavčina Lehota 130
031 01  Liptovský Mikuláš

Kontakt

Email: honeybee@honeybee.sk
Phone: +421 949 478 618
Phone: +421 949 478 519