web page software

Sezónna ponuka medu


Včelí med odzrkadľuje charakter regiónu, krajiny z ktorej pochádza. Svojim zložením je každý rok iný, čo je spôsobené súhrou nektarodajnosti rôznych rastlín a počasím vhodným pre znášku nektáru práve v období kvitnutia týchto rastlín. Jeho množstvo je závislé na množstve tvoreného nektáru alebo medovice, na počasí a tiež na sile včelstva - početnosti populácie včiel v úli. Preto je každý rok iný med a v rôznom množstve. Niektoré roky sú bohatšie, iné chudobnejšie.
Preto je pri jednotlivých medoch danej sezóny vždy uvedená jeho dostupnosť. Ak je Váš obľúbený med už vypredaný, žiaľ musíte počkať až do nasledujúcej znášky. Alebo práve nastal čas vyskúšať iný druh medu. Pre prípad, že si chcete nakombinovať viac chutí medu, sme pre Vás pripravili aj menšie, 400 g balenia. Veríme, že si z ponuky vyberiete a tešíme sa na Vašu návštevu v drevenici.


Medy zo sezóny 2018

Mobirise

Jarný med

Je to med, ktorý včely vytvoria z nektáru kvetov repky olejnej. Vytáčanie tohto medu je u nás prvým vytáčaním. Preto je tento med vytváraný aj z nektáru kvetov ovocných stromov, prípadne prvých jarných kvetov. Repkové medy sa vyznačujú prevahou glukózy nad fruktózou, čo spôsobuje ich rýchlu kryštalizáciu. Med je pred použítím možné opäť uviesť do tekutého stavu vo vodnom kúpeli, ktorý nesmie presiahnúť teplotu nad 43 °C. 

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Agátový med

Pre spotrebiteľa je tento med známy najmä svojimi typickými vlastnosťami. Dlho zostáva v tekutom stave a je priehľadný so slabožltým nádychom. Je menej aromatický a jeho chuť nie je príliš výrazná, preto ho s obľubou používame do marinád ale aj ako sladidlo do kávy či bylinkového čaju.

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Jarný med - PASTOVANÝ

Tento med je svojim zložením rovnaký ako predchádzajúci jarný med. Pastovaním - pravidelným mechanickým miešaním, sa narušuje priebeh kryštalizácie. Tým sa dosiahne, že med nadobudne jemne kryštalickú štruktúru, ktorá sa prejavuje v pastovitej štruktúre medu. Med už nestuhne a veľmi dobre sa natiera na chlieb. Výhodou je aj to, že med nemusíte opätovne rozpúšťať a tým si zachováva všetky svoje biologicky aktívne látky a vitamíny.

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Med agátovo-slnečnicový

Pár úľov po agátovej znáške ostalo nevytočených. Zámerne. Čím viac druhov kvetov je obsiahnutých v mede, tým je jeho chuť akoby plnšia. V lokalite Veľký Krtíš nebola v sezóne 2017 po agáte znáška z lipy. Preto máme v ponuke kombináciu agátovo-slnečnicového medu.

950 g VYPREDANÉ
400 g VYPREDANÉ

Mobirise

Horský med

Je to med zo zmiešanej kvetovej a medovicovej znášky z oblasti Nízkych Tatier. Naše stanovište včelstiev sa nachádza v lokalite s prevahou smrekovej medovice. Medovicu produkujú vošky a puklice na smrekoch, produkcia tohto medu je preto závislá na množstve ich producentov. Preto žiaľ nie je dostupný každú sezónu.

950 g VYPREDANÉ
400 g VYPREDANÉ

Mobirise

Slnečnicový med, aj pastovaný

V dolete včiel v Obeckove (oblasť Veľký Krtíš) bola slnečnica. Nájdete ho v predaji v naturálnej podobe po kryštalizácii, ale aj v pastovanej podobe.

950 g VYPREDANÉ
400 g Dostupné
280 g VYPREDANÉ

Adresa

Pavčina Lehota 130
031 01  Liptovský Mikuláš

Kontakt

Email: honeybee@honeybee.sk
Phone: +421 949 478 618
Phone: +421 949 478 519