make your own website

Ostatné produkty

Čo Vám včely ešte vedia ponúknuť? Konečne niečo pre pánov, dobrá, vyzretá, nefiltrovaná medovina. Pre náročnejších zákazníkov máme v ponuke aj pergu, tiež sa jej hovorí aj včelí chlieb. Je to peľ, ktorý si v podobe obnôžok včely prinášajú z rastlín, spracovávajú ho, uskladnia a neskôr používajú pri odchove svojích lariev. Ale chutí aj športovcom, či rekonvalescentom, ktorí ocenia ich schopnosť regenerovať organizmus. 
Mobirise

Medovina

Nápoj vyrobený dlhodobím kvasením medového roztoku. Je vyrobená bez akýchkoľvek prídavných či konzervačných látok. Jediná konzervačná látka je alkohol, ktorý vznikol prirodzenou cestou pri kvasení. Keďže je táto medovina nefiltrovaná, je ju potrebné skladovať v chlade do 8°C.

500 ml Dostupné
100 ml Dostupné 

Mobirise

Perga - plástový peľ

Perga, alebo včelí chlieb, je peľ, ktorý si včely doniesli do úľa, uložili ho do buniek plástu a uzavreli vrstvou medu. V takto uloženom peli prebieha kyslomliečne kvasenie, ktoré priprodzenou cestou pergu konzervuje.

400 g Dostupné
45 g  Dostupné


Mobirise

Obnôžkový peľ

25 g Nedostupné

Ďaľším zaujímavým produktom včiel je včelí vosk. Včely ho produkujú voskovými žľazami, ktoré majú umiestnené na brušku. Vedia ho veľmi šikovne upraviť do podoby včelieho plástu s architektúrou, ktorá berie dych. Hovorí sa tiež, že vo včeliom vosku sú uväznené lúče slnka a jedine včela, ako tvor slnka, ich vie takto začarovať. A skutočne je pravda, že keď zapálite správne vyrobenú sviečku, kokáže zhorieť bezozbytku. Opäť sa premení na teplo a svetlo, ktoré v ňom včely naakumulovali. NIekedy sa stane, že sa z na povrchu výrobkov z vosku objaví biely povlak. Nejedná sa o pleseň, ako sa niektorý zákazníci domnievajú, ale o voskový kvet. Takúto sviečku stačí chvíľu ofénovať a voskový kvet zmizne. 
Adresa

Pavčina Lehota 130
031 01  Liptovský Mikuláš

Kontakt

Email: honeybee@honeybee.sk
Phone: +421 949 478 618
Phone: +421 949 478 519